TŁUMACZ - TRANSLATOR
 

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Twoje dane będą przetwarzane zgodnie z naszą polityką prywatności

RABAT 2% DLA NOWYCH KLIENTÓW (kolejne zakupy jeszcze taniej-przy art. bez promocji i rejestracji) DARMOWA WYSYŁKA OD 1000 zł. Zamówienia także telefoniczne: 880-880-450 (w godz. 10.00-16.00)

2 TESTERY MIERNIKI WODY: elektroniczne pH + TDS

2 tetry sklep.png
 • promocja
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 59,00 zł 99,00 zł 59.00
Najniższa cena z 30 dni przed tą promocją: 59,00 zł Jeżeli produkt jest sprzedawany krócej niż 30 dni, wyświetlana jest najniższa cena od momentu, kiedy produkt pojawił się w sprzedaży.
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Kod produktu: CA27-570AB

Opis

 

2 MIERNIKI TESTERY WODY elektroniczne: pH i TDS 

 

1- MIERNIK pH elektroniczny (3 bufory do kalibracji)

Nowy kompletny miernik pHtester pH metr - z funkcją ATC 

 

Funkcja ATC (Automatic Temperature Compensation)czyli układ, który mierzy temperaturę i kompensuje wskazanie testera w zakresie 0-50°C.) Dzięki temu uzyskuje się dokładny wynik kwasowości danej cieczy.

Z uwagi na zmienność ph cieczy względem jej temperatury, tylko kwasomierz z funkcją ATC pozwala uzyskać wiarygodny wynik zgodny z rzeczywistą wartością uśrednioną !!! Należy pamiętać, że pH zależy od temperatury wody! 

Ph metr spełnia dyrektywy unijne i jest oznakowany znakiem CE. Poza tym pH metr wykonany jest z materiałów spełniających surowe wymogi unijnej dyrektywy ROHS.

 

Zastosowania:

Sprawdzanie pH w jonizatorach wody; spr. pH wody pitnej z marketów i z kranu; napojów, soków, coli itp -butelkowanych czy w kartonach (sa robione na wodzie kwaśnej 3-4 pH, szkodliwej); Oczyszczanie wody, spr. twardości wody do odkażania: (woda żywa, martwa), Rolnictwo, Recycling , Akwaria, Kotły, Przemysł chemiczny,  Chłodnie kominowe,  Hodowla ryb, Przemysł spożywczy,  Ogrodnictwo, Hydroponika, Laboratoria, Przemysł galwanotechniczny, Baseny & Spa...

Medyczne, np.  do pomiaru pH własnego moczu w celu stwierdzenia stopnia zakwaszenia własnego organizmu. Warto wiedzieć i pamiętać, że wszelkie choroby, w tym rak - żyją, rozwijają się w środowisku kwasowym. Natomiast nie mogą żyć w środowisku alkalicznym;

  

Budowa:

 1. Komora baterii
 2. Wyświetlacz LCD
 3. Przycisk włączania
 4. Przycisk kalibracji
 5. Maksymalny poziom zanurzenia
 6. Nasadka ochronna
 7. Komora baterii
 8. Elektroda pomiarowa

 

Dane techniczne: 

 • zakres pomiarowy 0,0 - 14,0 pH
 • rozdzielczość: 0,1 pH
 • 3 bufory do kalibracji: 4.01; 6.86; 9.18 pH
 • dokładność urządzenia:+/-0,2 pH; +/- 0,1 pH (20 ºC/68º F )
 • funkcja ATC 
 • warunki pracy: 0-50º C ( 32º  F-122º  F )
 • zasilanie: baterie 3 x 1,5 V (w zestawie)
 • wymiary: 150x29x20 mm
 • waga: 60 g

 


 

2- MIERNIK elektroniczny TDS-3/TEMPERATURA

Urządzenie przeznaczone do pomiaru całkowitej ilości rozpuszczonych w wodzie substancji, czyli czystości/twardości wody. Pomiar pokazywany w amerykańskiej skali ppm (częściach na milion), obowiązującej w Polsce.

Zastosowanie w badaniu czystości wody do picia - kupowanej, ze studni, filtrowanej, także w akwarystyce, badaniu czystości wody w basenach, rzekach, jeziorach, sztucznych zbiornikach etc.

 Miernik TDS jest łatwym w użyciu narzędziem do szybkiego i dokładnego wskazywania liczby rozpuszczonych ciał stałych w płynach. Rozpuszczone substancje stałe to w większości sole nieorganiczne, takie jak sód, wapń, magnez i kationy potasu wraz z chlorkami, wodorowęglany, węglany, fosforany, siarczany i aniony azotanowe.

 Im wyższa wartość pomiaru (twarda woda) tym gorsze wchłanianie wody przez komórki organizmu oraz większe prawdopodobieństwo jej negatywnego wpływu na zdrowie człowieka

Ilość substancji w wodzie do picia nie powinna przekraczać 500 ppm.

 Wyjątkiem zastosowania testera jest zmiękczacz wody, co wynika z jego specyfiki działania. W zmiękczaczach stosuje się tabletki solne, miernik nie odróżnia jonów, tylko zlicza je i sumuje. Zatem na wyjściu ze zmiękczacza stosuje się inne metody pomiaru twardości wody, np. paskowe testery twardości wody

Mierniki TDS mierzą EC (przewodnictwo elektryczne) cieczy. Rozpuszczone sole i minerały przewodzą prąd, im więcej minerałów w próbce wody, tym wyższa przewodność. Miernik następnie konwertuje odczyt EC na TDS, stosując odpowiedni współczynnik konwersji.

Wysoki poziom TDS może wskazywać na dużą ilość materiału organicznego w wodzie i mniejszą zdolność wody do zatrzymywania tlenu. Oznacza to, że wymagana jest zmiana wody, nawet jeśli poziom azotanów jest niski.

Wysokie stężenia TDS mogą zmniejszać klarowność wody, przyczyniać się do zmniejszenia fotosyntezy, łączyć się z toksycznymi związkami i metalami ciężkimi, a także prowadzić do wzrostu temperatury wody.

Urządzenie dodatkowo posiada termometr; mierzy temperaturę cieczy w ºCelsjusza lub ºFahrenheita. 

Funkcja ATC (Automatic Temperature Compensation) - pomiar temperatury i kompensacja wskazanie miernika w zakresie 0-50°C,  dzięki czemu uzyskujemy dokładniejszy wynik.

Miernik TDS-3 spełnia dyrektywy unijne i jest oznakowany znakiem CE. Poza tym miernik wykonany jest z materiałów spełniających surowe wymogi unijnej dyrektywy ROHS

 

- Możliwość zapamiętania wyniku pomiaru (funkcja HOLD). Odczyt w zakresie 0-9990; dla wyników od 1000 do 9.990 ppm na czytniku pojawia się symbol [x10].  Urządzenie włączone a nie używane przez 10 minut wyłącza się automatycznie dla oszczędności baterii.

- funkcja zapisu wskazania (hold); - duży czytelny trzypozycyjny wyświetlacz LCD; - wbudowany termometr elektroniczny, 2 skale: ºC, ºF; - zakres pomiaru: 0-9.990 ppm; - fabrycznie skalibrowany; - dokladność; +- 2%; - baterie: 2 x 1,5 V litowo jonowe; - wymiary: 155 x 30 x 16 mm; - waga 75 g, kolor żółty

Uwaga:

 • Nie zanurzaj miernika w roztworze ponad linię zanurzeniową, aby uniknąć uszkodzenia obwodów.
 • Temperatura: miernik TDS nie może być używany do pomiaru wody o wysokiej temperaturze.
 • Natężenie przepływu: miernik TDS nie może być używany do pomiaru wody w trakcie jej przepływu.
 • Nasadka ochronna może zostać wykorzystana jako podręczny pojemnik do pomiarów.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl